20 dec

Vianočné Cake Pops

Vianočné Cake pops je chutná a originálna pochutina na vianočný stôl. Prinášame Vám recept, ktorý urobíme doma bez formy na pečenie

Budeme potrebovať:

Šálkový koláč

2 šálky polohrubej múky

1 šálka kryštálového cukru

1 šálka polotučného mlieka

½ šálky oleja

2 vajcia

1 prášok do pečiva

 

+ podľa chute džem, nutella

+ paličky na cake pops

+ cukrárenské dekorácie

 

Upečieme si akékoľvek piškótové cesto. My sme na naše cake pops použili recept na šálkový koláč. Najprv oddelíme žĺtka a bielka. Z bielok vyšľaháme sneh. V druhej väčšej nádobe vymiešame žĺtka s cukrom a  postupne pridávame ostatné ingrediencie. Nakoniec do cesta pridáme sneh a premiešame ho iba vareškou, aby koláč ostal nadýchaný.

Keď je koláč hotový, necháme ho úplne vychladnúť. Vychladnutý koláč podrvíme a rozdelíme na polovice. Ak chceme viac príchutí tak ho rozdelíme na viac častí. My sme koláčik rozdelili na dve polovice. Do jednej sme primiešali džem, a do druhej džem s nutellou. Množstvo treba odhadnúť tak aby sa cesto moc nelepilo, ale aby sa z neho dali vytvárať guličky.

Vytvarované guličky napichneme na paličku a polejeme rozpustenou bielou čokoládou Weinrich do ktorej pridáme pár kvapiek kokosového alebo iného oleja. Nakoniec len dozdobíme a necháme stuhnúť v chladničke.

Prajeme Chutné a Veselé snowmen snowman-cake-pops-resized gfb_15_cnf72532_w1_sq 530752